Kalite ve Sertifikalar

Kalite: Uluslararası Standartlara Uygun Mükemmel Hizmet

Kuruldukları günden beri var olan gelenek duygusu, tecrübe, ileri teknoloji, insana yatırım, çevik ve esnek hareket etme becerisi ve kalite yaklaşımı, Çelebi Havacılık şirketlerini sektörlerinde lider yapmıştır. Çelebi Hava Servisi'nin entegre yönetim sistemi ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 belgeleri almıştır.

ISAGO Belgesi

Çelebi Hava Servisi Türkiye, SHY-22, Havaalanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği çerçevesinde 11 havaalanında ilk ve tek İSAGO belgeli hizmet sağlayıcıdır.

Yeşil Havaalanı Belgesi

Çevre dostu bir iş ortamı politikası sürdüren ve bu yolda çaba gösteren şirketleri takdir etmek amacıyla Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce yürütülen proje çerçevesinde Çelebi'nin İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman istasyonlarına “Yeşil Havaalanı Belgesi” verildi.

Ek olarak Çelebi Hava Servisi EFQM Mükemmellik Modelini esas almaktadır ve “EFQM-Mükemmellikte Yetkinlik 4 *” ödülü almaya hak kazanmıştır.

Çelebi, iletişim akışını güvenceye alarak ve personelini aktif katılıma ve takım çalışmasına yönlendirerek personelinin anlamlı çabalarıyla üretkenlik, kalite ve hizmette fark yaratmaktadır. Çelebi global ağı boyunca tercih edilen işveren olmaya çaba göstermektedir.

“Engelsiz Havaalanı Kuruluşu” Belgesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün başlattığı “Engelsiz Havaalanı” projesi kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile Antalya Havalimanı'nda, bugüne kadar hizmet verdiği tüm havalimanlarında hasta, yaşlı ve engelli yolcuların seyahatlerini kolaylaştıracak hizmetler geliştiren Çelebi Hava Servisi “Engelsiz Havaalanı” projesine dahil olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden “Engelsiz Havaalanı Kuruluşu” sertifikalarını aldı.

2013 – Yılın Yer Hizmetleri Şirketi

İki kıtada 300'ün üzerinde müşteriye yer hizmetleri, kargo ve depolama hizmetleri vererek Türkiye ve yurt dışında önemli havaalanlarında hazır bulunan Çelebi Hava Servisi'ne, önemli Sivil Havacılık yayınlarından Air Transport News tarafından “Yılın Yer Hizmetleri Şirketi” ödülü verildi. Çelebi, ödülü Kanada'nın Montreal kentinde 17 Mart'ta düzenlenen “2013 – Air Transport News” Ödül Töreni'nde aldı.